Haeussermann - zdjecie tytulowe

O firmie

Grupa Häussermann jest jednym z najbardziej innowacyjnych niemieckich przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, którego tradycje sięgają 115 lat wstecz, kiedy to w Sulzbach/Murr firma otworzyła swój pierwszy tartak.

Obecnie Grupa Häussermann posiada kilka zakładów produkcyjnych, w których przy zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych produkowane są przyjazne środowisku wyroby z litego drewna, wyroby drewnopochodne oraz kompozytowe.

W centrum uwagi przedsiębiorstw z Grupy Häussermann niezmiennie znajduje się jakość i ekologia. Surowiec drzewny wykorzystywany w zakładach Häussermann pochodzi tylko z certyfikowanych lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Firma jest certyfikowana w FSC i PEFC.

GRUPA HÄUSSERMANN:

  • Häussermann GmbH & Co. KG | D-71560 Sulzbach/Murr. Zakład Häussermann w Sulzbach jest nowoczesnym tartakiem przemysłowym, w którym pod jednym dachem wykonywane są takie procesy obróbki i uszlachetniania drewna jak: suszenie komorowe, przetarcie, struganie, frezowanie desek od czoła, łączenie drewna na mikrowczepy, szczotkowanie miękkich włókien (nadawanie powierzchni drewna dekoracyjnej struktury), fabryczne malowanie i olejowanie drewna, obróbka termiczna drewna (termodrewno). Dzięki możliwości wykonania wszystkich tych procesów w jednej firmie oferta Häussermann jest w najwyższym stopniu konkurencyjna i elastyczna. Więcej o Häussermann na stronie: www.haeussermann.pl.
  • Kosche Holzwerkstoffe GmbH & Co. KG | D-53804 Much. Kosche od ponad 40 lat zajmuje się produkcją listew wykończeniowych i paneli dekoracyjnych. Kosche należy w tym zakresie do liderów rynkowych i dostarcza swoje produkty do specjalistycznych firm handlowych, marketów budowlanych (DIY), a także do przemysłu (głównie meblowego). Oferta Kosche obejmuje kilka tysięcy pozycji asortymentowych wyrobów standardowych. Firma wykonuje również zlecenia specjalne. Kosche od 2000 roku pod marką Kovalex produkuje również systemy tarasów i ogrodzeń kompozytowych. Produkty Kosche i Kovalex dostępne są na całym świecie również pod markami własnymi sieci handlowych. Więcej o Kovalex stronie: http://www.kovalex.pl
  • Mirako GmbH | A-3334 Gaflenz. Mirako z siedzibą w austriackim Gaflen od kilkunastu lat zajmuje się modyfikacją termiczną drewna iglastego i liściastego, a także przetarciem drewna okrągłego, które pochodzi z regionów górskich i charakteryzuje się najwyższą jakością. Więcej o Mirako na stronie: termodrewno-mirako.pl.
  • Kambio Holzprodukte GmbH | D-74427 Fichtenberg. 100 lat doświadczeń firmy Kambio uczyniło z niej jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją materiałów palnych na bazie drewna, do których należą przede wszystkim brykiety ołówkowe, brykiety RUF, podpałki oraz pochodnie.
  • Holzwerk Fichtenberg | D-71560 Sulzbach/Murr. Specjalnością zakładu w Fichtenberg jest przerób i suszenie komorowe tarcicy z takich gatunków drewna jak: jodła biała, daglezja, modrzew syberyjski, sosna skandynawska, świerk skandynawski.

Dystrybutorem produktów Grupy Häusermann w Polsce jest EKODREWNO spółka jawna | PL55-114 Kryniczno k. Wrocławia.